خانه

 درباره ما
 ارتباط با ما
 راهنمای فروشگاه

 آموزش  نمونه قراردادها
رزومه
 نمونه کارها
 
جهت اطمینان از نماد اعتماد فروشگاه به سمت راست صفحه اول سایت (خانه) مراجعه فرماييد       10 مطلبی که باید درباره حق نسخه برداری معماری بدانید؟       جزوات معماری       پاورپوینت های معماری       درنگ، بهترین درمان خشم است.        مناعت، بین خودستایی و خود هیچ انگاری است./ ارسطو       می‌توان حقیقتی را دوست نداشت، اما نمی‌توان منکر آن شد./ ژان ژاک روسو       زندگی مسئله در اختیار داشتن کارت‌های خوب نیست بلکه خوب بازی کردن با کارت‌های بد است./ گابریل گارسیا مارکز       جهان هر کس به اندازه ی وسعت فکر اوست. (محمد حجازی)       برای کسی که شگفت‌زده‌ی خود نیست معجزه‌ای وجود ندارد       علت هر شکستی، عمل کردن بدون فکر است. (الکس‌مکنزی)       بهتر است ثروتمند زندگی کنیم تا اینکه ثروتمند بمیریم. (جانسون)       از دیروز بیاموز. برای امروز زندگی کن و امید به فردا داشته باش. (آلبرت انیشتن)       کسی که جرات هدر دادن ساعتی از عمر خود را دارد، ارزش زندگی را نفهمیده .داروین       
فروشگاه مقالات
 
فهرست مطالب: پاورپوینت بررسی نقش معماري در ارتقاء بستر فرهنگی جامعه

تاریخ ایجاد 26/02/1397 12:00:00 ق.ظ    تعدادبرگ:    قیمت:  تومان     تعدادمشاهده  1


پاورپوینت بررسی نقش معماري در ارتقاء بستر فرهنگی جامعه

تاریخ ایجاد 13/05/2018 12:00:00 ق.ظ    تعدادبرگ: 32 اسلاید   قیمت: 6500 تومان     تعدادمشاهده  4  


 

پاورپوینت بررسی نقش معماري در ارتقاء بستر فرهنگی جامعه
 
بخشی از مطلب
هر جامعه‌اي با هر سيستمي كه اداره شود هر نوع ايدئولوژي كه بر آن حاكم باشد داراي اهداف و آرمان‌هاي خاص خود مي‌باشد. وظيفه‌اي آلي فرهنگ نمايش اين ايده‌هاي ذهني است به وسيله نمود اشكال عيني، در فرآيند اين استحانه معماري نقشي اساسي به عهده دارد.
هر مان مونسيتيوس يكي از اولين نظريه‌پردازان در روك بوند آلمان در سال 1921 ميلادي چنين مي‌نويسد:
“معماري وسيله واقعي سنجش فرهنگي يك ملت بوده و هيبت هنگامي كه ملتي مي‌تواند ميل‌ها و لوسترهاي زيبا بسازد اما هر دوره بدترين ساختمان‌ها را مي‌سازد. دلالت بر اوضاع نابسامان و تاريك آن جامعه دارد. اوضاعي كه در مجموع، بي‌نظمي و عدم قدرت سازمان‌دهي آن ملت را به اثبات مي‌رساند. هر بنايي به عنوان جزئي از فرهنگ معماري اين وظيفه را دارد كه يك انديشه ذهني را از طريق فرم ظاهري خود عينيت ببخشد و به اين ترتيب نمودي خواهد بود. براي سنجش اين فرهنگ.” 
 فرهنگ و معماري ايران
ايران كشوري است استثنايي با دو تاريخ و دو فرهنگ مختلف اما هر يك به سهم خود غني و سرشار از ويژگي‌هاي مربوط به خود يك فرهنگ قبل از اسلام كه فردوسي بيش از هر كس به آن جسم بخشيده  با تصوير دربارهاي پرشكوه، خاطرات پهلواني و رزم آوري‌هاي رستم .در سال‌هاي اخير متفكران كشورهاي غربي زمزمه‌هاي را در اين زمينه كه «فرهنگ زيربناي فكري هر جامعه است» آغاز كرده‌اند. در همايش‌هاي گوناگون از اخلاقيات سخن مي‌گويند و معنويت از دست رفته را جستجو مي‌كنند.
عقيده بر اين است كه به فرهنگ غني و معماري روي آوريم و به عقيده بزرگان جهان به برخورد فرهنگ‌ها يا گفتگوي آنها بها دهيم و به طور كلي از فرهنگ به عنوان خمير مايه قرن آينده بهره بريم.
فرهنگ و هويت
بازار جهاني و ارتباطات، براي نخستين بار در تاريخ، ملت‌هاي متعلق به همه فرهنگ‌هاي جهاني را در ارتباط هميشگي قرار داده است. در عين حال كه دستاورد، تاريخي شگفت‌انگيزي به حساب مي‌آيد: منافع و مسئوليت‌هايي را هم با خود همراه مي‌آورد. ارتباط بهتر بين فرهنگ‌ها تفاهم بيشتر با برخوردهاي شديدتر را هم در پي دارد. رونق تجارت به شيوه‌اي درست و عادلانه، دسترسي آدم‌هاي بيشتر به فرآورده‌ها و خدمات ضروري را ممكن مي‌سازد با اين همه طراوت و سرزندگي را هم از ميان مي‌برد و همچنان كه اطلاعات مربوط به بازارهاي نوين آدم‌ها را به حساب نمي‌آورد آنها در تمدني باقي مي‌گذارد. به همين دليل است كه فرهنگ بايد به منزله عرصه‌اي پديدار گردد كه در آن جامعه‌ها شكل مي‌گيرند.
براي آن كه سريع‌تر در موقعيت اين دنيا قرار بگيريم. راه اين است كه بر ويژگي‌هاي فرهنگي خود بيافرزاييم. ويژگي‌هايي كه وقتي در برابر ويژگي‌هاي فرهنگي ديگر قرار مي‌گيرند. بهتر مشخص مي‌شوند،
و.....


کلمات کلیدی مرتبط:
پاورپوینت , بررسی نقش معماري ,ارتقاء بستر فرهنگی جامعه ,هر مان مونسيتيوس , فرهنگ و معماري ايران ,فرهنگ و هويت ,
مقالات مرتبط در این دسته
پاورپوینت بررسی معماری ایران قبل از اسلام
پاورپوینت بررسی تاریخ معماری تزئینی
پاورپوینت بررسی بناهای آرامگاهی و معماری مفابر در ایران
پاورپوینت بررسی عناصر و بناهای زاییده شرایط خاص مناطق اقليمي کویری ایران
پاورپوینت بررسی وقف در اسلام وتاثیرآن در معماری
پاورپوینت بررسی نقش ایوان،طاق،گنبد،حیاط در معماری ایران
دانلود,حیاط،ایوان،طاق،گنبد,پاورپوینت
دانلود بررسی گنبد در معماری ایرانی،پاورپوینت
پاورپوینت بررسی معماری در زمان صفویه - سبک معماری اصفهانی
بررسي ،تخت جمشید و پرسپولیس،پاورپوینت
بررسي ،سبک شناسی معماری ایرانی،معماری اسلامی،پاورپوینت
بررسي و تحلیل معماری دوره صفویه و مقایسه با معماری دوره قاجاریه ،پاورپوینت
دانلود, بررسی تاريخ معماري ايران-پاورپوینت
بررسي معماري طاق کسری ،پاورپوینت
بررسي معماري بادگیر های ایرانی،پاورپوینت
بررسي معماري بادگیر،پاورپوینت
دانلود,فن شناسی تزئینات وابسته به معماری درگنبد سلطانیه-پاورپوینت
دانلود,بررسی شیوه ی معماری هخامنشی-پاورپوینت
کاشی کاری پاورپوینت
دانلود, معماری ایران در دوره صفویان-پاورپوینت

کلمات کلیدی مرتبط:

   


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ و متعلق به نقش برتر پارس مي باشد
Copyright © 2013 - All rights reserved
طراحی سایت مشهد توسط فراداک