خانه

 درباره ما
 ارتباط با ما
 راهنمای فروشگاه

 آموزش  نمونه قراردادها
رزومه
 نمونه کارها
 
جهت اطمینان از نماد اعتماد فروشگاه به سمت راست صفحه اول سایت (خانه) مراجعه فرماييد       10 مطلبی که باید درباره حق نسخه برداری معماری بدانید؟       جزوات معماری       پاورپوینت های معماری       درنگ، بهترین درمان خشم است.        مناعت، بین خودستایی و خود هیچ انگاری است./ ارسطو       می‌توان حقیقتی را دوست نداشت، اما نمی‌توان منکر آن شد./ ژان ژاک روسو       زندگی مسئله در اختیار داشتن کارت‌های خوب نیست بلکه خوب بازی کردن با کارت‌های بد است./ گابریل گارسیا مارکز       جهان هر کس به اندازه ی وسعت فکر اوست. (محمد حجازی)       برای کسی که شگفت‌زده‌ی خود نیست معجزه‌ای وجود ندارد       علت هر شکستی، عمل کردن بدون فکر است. (الکس‌مکنزی)       بهتر است ثروتمند زندگی کنیم تا اینکه ثروتمند بمیریم. (جانسون)       از دیروز بیاموز. برای امروز زندگی کن و امید به فردا داشته باش. (آلبرت انیشتن)       کسی که جرات هدر دادن ساعتی از عمر خود را دارد، ارزش زندگی را نفهمیده .داروین       
فروشگاه مقالات
 
فهرست مطالب: دانلود,پاورپوینت موسیقی و معماری (انسان،طبیعت ومعماری),pptx

تاریخ ایجاد 15/09/1397 12:00:00 ق.ظ    تعدادبرگ:    قیمت:  تومان     تعدادمشاهده  0


دانلود,پاورپوینت موسیقی و معماری (انسان،طبیعت ومعماری),pptx

تاریخ ایجاد 13/09/1397 12:00:00 ق.ظ    تعدادبرگ: 99   قیمت: 7300 تومان     تعدادمشاهده  1  


دانلود,پاورپوینت موسیقی و معماری (انسان،طبیعت ومعماری),pptx
 
 مطلب مفید 
معماری موسیقی جامد است. همان موسیقی است که در عالم غیر مادی جریان دارد و معماری ایرانی مصداق بارز و عینی در جهان مادی دستگاه‌ها و نغمه‌های موسیقی ایرانی است. می‌توان عنوان نمود که هر بنایی علی الخصوص بناهایی که جایگاه ویژه‌ای را در فرهنگ ما دارا می‌باشند هر کدام تداعی‌کننده موسیقی در دستگاه خاص خود می‌باشد. 
 
 
پاورپوینت موسیقی و معماری شامل ۹۹ اسلاید با بررسی کامل موسیقی در معماری و رابطه موسیقی و معماری می باشد.موسيقي در ابتدا براي برانگيختن احساسات روح خلق شد، بنابراين خاصيتي دارد كه مي‌تواند مستقيماً بر قلب اثر بگذارد.
 
فهرست مطالب
 
    مقدمه
    موسیقی و معماری
    روند طراحی در موسیقی
    روند طراحی در معماری
    بررسی پیوند ها و اشتراکات مفهومی موسیقی و معماری
    مقایسه انواع موسیقی با انواع معماری
    موسیقی و معماری ایرانی
    موسیقی ایرانی
    تناظر موسیقی و معماری ایرانی
    مقایسه آلات موسیقی ایرانی با عناصر معماری اصیل ایرانی
    جمع بندی
    منابع
 
 
 
مولانا می فرماید: سایه دیوار و سقف هر مکان سایه اندیشه معمار دان.
بشر در طول تاریخ ، همواره به تلاش های گوناگونی دست زده تا باورها و آرمان های انسانی خویش را در قالب اشکال مختلف بیان و به دیگران منتقل کند. همچون موسیقی ، شعر ، نقاشی ، معماری، مجسمه سازی.آثار موسیقی هنگامی دوست داشتنی و زیبااند که از قواعد خاصی پیروی کرده باشند
 
قواعدی که دانش فنی آنها را بر اساس حساسیت های گوش و روان انسان بازشناخته و در طول هزاران سال روی آلات موسیقی اندازه گیری کرده و سنجیده است.
در هر حال بر اساس تجربه است که پیروی از قواعد خاصی که توجه دقیق فنی ، فیزیکی دارند شرط توفیق در آفرینش نغمه ها و به طور کلی آثار خوش‌آیند و زیبا در موسیقی دانسته می شود و در فضایی آکادمیک، از هزاران سال پیش تاکنون آموزش داده می شود.نقش اصلي موسيقي تحت تأثير قرار دادن روح از طريق مركز عواطف و احساسات است.
انرژی و موسیقی
 
انرژي خاصي كه در ذرات موسيقی (فوتون‌ها)نهفته است، مي‌تواند به خود شكل گيرد و صحنه‌هايي را كه آهنگساز هنگام ساختن آهنگ در فكر و نيت خود داشته، دوباره متجلي كند.بنابراين اثرات ناشي از موسيقي، به طرز خاص تابعي است از آهنگساز، اما با عوامل ديگري از قبيل نوازنده، شنونده، محيط، آلت موسيقي و آهنگ نيز در ارتباط است كه يكي از توابع اثرات موسيقي است و خود از دو بخش مكان و فضا تشكيل مي‌شود.
 
معمار با درك مسائل فوق و باور به اين موضوع كه موسيقي با روح ارتباط دارد و روح با خدا، زمينه فكري خود را به بعد گسترده‌اي مي‌برد كه در آن موسيقي فراتر از بعد تكنيكي و كاربرد هنري‌اش قرار گرفته است و درمي‌يابد كه اين هنر به اشكال گوناگون در تمام سطوح خلقت وجود دارد. بنابراين معمار مي‌تواند با اين انگيزه به فضايي مطلوب در مكاني مناسب بيانديشد.
پاورپوینت موسیقی و معماری
 
معماری، ایجاد فضای مادی و معنوی می کند، ولی موسیقی فقط فضای معنوی ایجاد می کند. به عبارت دیگر موسیقی، معماری زمان است و معماری، موسیقی مکان. بر همین اساس از بناهای ایرانی می توان به مسجد شیخ لطف الله اشاره کرد.
 
اکثر افراد صاحب نظر در باب معماری هم اذعان کرده اند که تناسبات، رنگ و نور در این مسجد، انسان را مسحور می کند.
همانگونه که ما می توانیم با شنیدن قسمت پایانی « بهار جاودانه » از جادة ابریشم ۲، اثر کیتارو، آهنگساز ژاپنی، صدای بلورین آب زلال و روان، روی سنگریزه های غژغژ کننده، که پرتوهای زرین خورشید پس از عبور از لابه لای درختان جنگل کاملاً در آن نفوذ کرده اند را تجسم کنیم
 
با نگریستن بر ساختمان های بافت عرفانی – سنتی نیز می توانیم آهنگ های ماورایی آن را نیز زمزمه کنیم و به جهان فراسوی میل کنیم.
معماری معنای مکان است.سکوت را منعکس می کند و بازگشت به فضای آغازین را بشارت می دهد .سکوت وظیفه ی معماری است تا صدای فضا در آن طنین افکند.موسیقی را روح زمان و معماری را روح مکان نامیده اند.
ایده پاورپوینت موسیقی و معماری
 
هر مصنف با یک ایده موسیقی شروع به کار می‌کند. یعنی ناگهان یک تم موسیقی به مغزش خطور می‌کند(ایده موسیقی و تم از کلمات مترادف‌اند) و با همان تم دست‌به‌کار تصنیف موسیقی می‌شود. ایده موسیقی به طرق مختلف به فکر مصنف می‌رسد.
ممکن است به‌صورت یک لحن کامل باشد یعنی یک لحن یک سطری که شخص بتواندپیش خود زمزمه کند.
 
ممکن است که این لحن به همراه نغمه‌های هم‌آهنگ یا هارمونی به ذهن مصنف برسد. بعضی اوقات هم اصلاً لحنی در کار نیست و ابتدا هم‌آهنگی به ذهنش می‌رسد و بعد لحن را به آن می‌افزاید.همچنین ممکن است آن تم را به صورت یک سلسله‌ضرب‌هایی منظم و متوالی در ذهن خود احساس و با آن قطعه‌ای را شروع کند و بنا بر همان ضرب یا ریتم، لحن و هم‌آهنگی مناسبی بسازد.
تم در پاورپوینت موسیقی و معماری
 
مصنف مایل است اثر حسی آن را نیز درک کند. تم موسیقی به معنی توالی نغمه‌هاست و فقط با تغییر و کم و زیاد کردن شدت و ضعف و تندی و کندی آن است که حالت و کیفیت یک اثر موسیقی تغییر می‌کند. حقیقت مطلب این است که هرچه تم اولی کامل‌تر باشد، می‌توان آن را به صورت‌ها و شکل‌های مختلف در‌آورد.اگر به حد کافی بلند و رسا باشد تغییر آن مشکل است چون به حد کافی بسط یافته و به صورت قطعی خود درآمده است.
 
از این جهت است که آثار بزرگ موسیقی اغلب روی تم‌هایی بنا شده که به‌نظر چندان مهم نمی‌آید. بنابراین می‌توان گفت که هرچه تم اصلی حقیر و ناقابل باشد برای تغییر و تبدیل مساعدتر است. اکنون که مصنف تم‌های خود را انتخاب کرد مسئله بعدی که باید توجه کند این است که نواختن این تم‌ها با چه نوع صدایی یعنی با چه ساز یا ترکیب سازهایی متناسب‌تر است.


کلمات کلیدی مرتبط:
دانلود,پاورپوینت موسیقی و معماری (انسان،طبیعت ومعماری),pptx , , مطلب مفید ,معماری موسیقی جامد است. همان موسیقی است که در عالم غیر مادی جریان دارد و معماری ایرانی مصداق بارز و عینی در جهان مادی دستگاه‌ها و نغمه‌های موسیقی ایرانی است. می‌توان عنوان نمود که هر بنایی علی الخصوص بناهایی که جایگاه ویژه‌ا,
مقالات مرتبط در این دسته
دانلود,پاورپوینت موسیقی در معماری,pptx
پاورپوینت بررسی عناصر ساختاري و اصول طراحي در معماری
پاورپوینت بررسی حس مکان در معماری
دانلود بررسی اصول طراحی میدان هاپاورپوینت
دانلود بررسی مفهوم اختلاط کاربری پاورپوینت
دانلود بررسی روند طراحی در معماری پاورپوینت
پاورپوینت بررسی کاربرد هندسه گل افتابگردان در کاربندی معماری ایرانی
دانلود بررسی نماد و نمادپردازی در معماری ایرانی پاورپوینت
دانلود بررسی فتوت نامه های معماری و تاثیر آن در معماری معاصرپاورپوینت
دانلود,پاورپوینت رابطه معماری و فرهنگ,pptx
دانلود بررسی شوادان پاورپوینت
دانلود بررسی حس وحدت در معماری پاورپوینت
دانلود بررسی گشتالت در معماری پاورپوینت
بررسی مفهوم هارمونی در معماری
پاورپوینت بررسی مفهوم ساختاری معمار و معماری
پاورپوینت بررسی تاثیر و اهمیت فرهنگ در معماری
پاورپوینت بررسی رنگ وبافت در معماری
پاورپوینت بررسی معماری خصمانه و نمونه های آن
دانلود بررسی تأثیرات معماران معاصر در زنده کردن و تداوم بخشیدن به دستاوردهای معماری ایرانی اسلامی پاورپوینت
دانلود بررسی مبانی نظری معماری جنبش ها و مکاتب و سبک های هنری

کلمات کلیدی مرتبط:

   


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ و متعلق به نقش برتر پارس مي باشد
Copyright © 2013 - All rights reserved
طراحی سایت مشهد توسط فراداک